Știm deja că vinetele au un drum lung de parcurs până să ajungă în farfuriile consumatorilor. Dar faptul că personalul nostru joacă un rol vital în acest sens, nu am discutat încă în detaliu. Fără echipa noastră, nu ar exista atât de mulți oameni care să se bucure în fiecare zi de o mâncare delicioasă de vinete. Și suntem foarte mândri de asta!

De exemplu, știați că, în perioada cea mai aglomerată, în cele 4 locații ale noastre lucrează 210 persoane? În acest articol, enumerăm toate datele și cifrele din domeniul resurselor umane pentru dumneavoastră!

3 tipuri de muncă

FACT – Munca este împărțită în 3 categorii, și anume: recoltare, sortare și ambalare.

În timpul sezonului de vârf, recoltarea, îngrijirea culturilor (care include treieratul, întoarcerea și ruperea frunzelor) și sortarea sunt principalele activități zilnice. În lunile de iarnă, ne pregătim pentru noul sezon. Aici, recoltarea începe întotdeauna în jurul lunii februarie.

Figura 1 – Personalul permanent

REALITATE – Echipa noastră de personal permanent este formată din 27 de angajați.

Echipa permanentă, repartizată în 4 locații, este formată din 27 de angajați care lucrează cu noi de peste 10 (!) ani în medie. Fiecare angajat are competențele potrivite. Avem un număr de angajați care nu aveau anterior nicio experiență în domeniul agriculturii în sere, dar care aveau mai multe puncte comune cu acest sector decât se credea. Angajații noștri lucrează la diferite niveluri: de la MBO la HBO și de la posturi tehnice la posturi administrative. Pe scurt: echipa noastră permanentă este o mașinărie bine unsă, gata să performeze.

Figura 2 – Lucrători temporari

REALITATE – În perioada cea mai aglomerată, lucrăm cu peste 210 angajați.

Activitățile noastre comerciale sunt sezoniere, iar producția fluctuează considerabil. Pentru a răspunde acestor nevoi, colaborăm îndeaproape cu diverse agenții de ocupare a forței de muncă. În perioada cea mai aglomerată, din mai până în august, avem până la 210 lucrători temporari (!) care lucrează în cele patru locații ale noastre. Acești angajați provin din diferite țări, în special din Polonia, România și Lituania. Pentru lucrătorii temporari care lucrează cu noi de mai mult timp, oferim cazare proprie în conformitate cu standardele de certificare a FNS.

Figura 3 – Stagiari

FACT – Van Duijn De Jong este o companie de învățare recunoscută pentru cursurile BBL.

Van Duijn De Jong este o companie de ucenicie recunoscută cu mândrie pentru cursurile BBL. Oferim mai multe cursuri MBO la diferite niveluri, care se potrivesc perfect pentru sectorul horticol din sere. De exemplu, cursurile Medewerker Teelt (BOL, nivel 2) și Vakexpert Teelt en Groene Technologie (BOL sau BBL, nivel 4).

Dacă sunteți interesat de o poziție de internship, suntem întotdeauna deschiși la un interviu pentru a discuta posibilitățile! Trimiteți un e-mail la: leander@vanduijndejong.nl

Figura 4 – Bursieri

FACT – Van Duijn De Jong oferă, de asemenea, o oportunitate bursierilor.

Știați că le oferim studenților și șansa de a obține un job secundar? O ocazie excelentă de a câștiga experiență în cultivarea legumelor în sere! Ai 15 ani sau mai mult și cauți un loc de muncă de vacanță? La noi, sunteți bineveniți! Oferim studenților posibilitatea de a lucra cu noi în timpul vacanțelor școlare.

Sunteți interesat? Apoi trimiteți un e-mail lui Leander (leander@vanduijndejong.nl) și vom analiza împreună posibilitățile.

Continuăm să creștem

Crești cu noi? Aveți o afinitate pentru cultivarea legumelor în sere? Sunteți în căutarea unui nou loc de muncă (secundar) distractiv într-o companie de familie sănătoasă, în care inovația, durabilitatea și un mediu de lucru plăcut sunt primordiale? Atunci te căutăm pe tine! Aici veți găsi oferta noastră actuală de posturi vacante.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *